Diéta Óvoda

Üdvözöllek:)

 Miért éppen óvoda? Gyakorló édesanyaként tudom és hiszem,hogy már egészen kis kortól befolyásoljuk gyermekeink életmódját. Nem csak mi szülők, de a közösségekben dolgozó nevelők is hatással vannak életmódi szokásainkra, hol játékosan hol komolyan mint az óvodában.  Sokat próbált és tapasztalt az internet világában jártas dietetikusként viszont tudom,hogy szinte minden megtalálható a hálón. Kérdéseinkre nagyon sokféle… Tovább »

Jó étvágyat gyerekek!

Szereted a vidámságot? S a sajtot?  és az egerekről tudtad, hogy szinte minden egér szereti a sajtot,?  Az is igaz, hogy minden gyerek szereti a játékosságot még a tányérján is. Mi felnőttek pedig azt szeretjük, ha a gyerekeink/unokáink nem finnyáskodva, hanem jóízűen, boldogan esznek. Mosolyt csalva mindenki arcára:)  forrás: Creative Ideas Forrás:http://mentootlet.blogspot.hu/2014/04/jo-etvagyat-gyerekek.html... Tovább »

Kreatív szendvicsek húsvétra: játék az étel!

Az étkezés még a felnőttek számára sem elsősorban a kalóriabevitelről, a tápanyagokról és hasonlókról szól, hanem mindenekelőtt az ÉLVEZETRŐL, arról a gasztronómiai és esztétikai élményről, amelyet egy jól elkészített étel nyújtani tud. Hát még mennyire így van ez a gyerekeknél! Nekik mindennél fontosabb, hogy a tányérjukra kerülő ételek ne csak egészségesek és finomak legyenek, de… Tovább »

Ételallergia tünetei, diagnózisa

A táplálékallergia tünetei: változatosak és súlyosságuk is különböző. Az előforduló panaszok, amelyek táplálékallergiára jellemzőek lehetnek: Gyomor-bélrendszeri tünetek: vizes hasmenés, colika, gyomorgörcsök, hányinger, hányás, tartós étvágytalanság, hasfájás, haspuffadás, székrekedés, vashiányos vérszegénység Bőrtünetek: ekcéma, urticaria, csalánkiütés, viszketés, oedema, az arc feldagadása Légúti tünetek: tartós rekedtség, orrüreggyulladás (rhinitis), bronchitis, asztma, köhögés, krónikus orrfolyás Általános tünetek: lassú növekedés, nem megfelelő súlygyarapodás, étvágytalanság, rossz… Tovább »

Kiegyensúlyozott táplálkozás gyermekkorban

Az OÉTI táplálkozási ajánlása alapján összefoglaljuk, hogy néz ki a kiegyensúlyozott táplálkozás. Mire kell odafigyelni, mit kell kerülni, és mit nyerhetünk azzal, ha betartjuk az előírtakat? A kiegyensúlyozott táplálkozás lényege, hogy a legfőbb tápláléktípusok közül ( hús, tej, zöldség, gyümölcs, gabonák) mindent fogyasztunk, továbbá, hogy mindenből a megfelelő mennyiségűt vesszük magunkhoz.Az OÉTI táplálkozási ajánlása néhány… Tovább »

Táplálkozási ajánlások gyerekeknek

Naponta 5 étkezést szükséges biztosítani a gyermekek részére, ami 3 fő étkezést (reggeli, ebéd, vacsora) és 2 kis étkezést jelent (tízórai, uzsonna). A fő étkezéseknek komplettnek kell lennie, vagyis egyaránt kell tartalmaznia növényi és állati eredetű fehérjét. Az ebédhez minden esetben javasolt levest is adni, vacsorára célszerű 10 naponként 3-4 alkalommal meleg ételt készíteni. Édes… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!